!-- Page content -->
O NAMA

"Pjesma nek nas vodi k ljubavi i slozi..."

O NAMA

Kulturno umjetničko društvo je osnovano 21. svibnja 1985. godine, bazira se na bogatoj folklornoj tradiciji Slavonije i samog grada Đakova. Kulturni umjetnički i socijalni program rada društva usmjeren je prema osnovnim principima glazbenog scenskog amaterizma te organiziranog edukativnog okupljanja i uvježbavanja mladih ljudi iz Đakova i okolice. Nadalje osnovica rada društva je očuvanje folklorne tradicije naročito Slavonije ali i ostalih regija Hrvatske, te usmjeravanje mladih ljudi da uoče i prihvate vrijednosti tradicinalnog u novom načinu života. Sve plesne koreografije bazirane su na običajima, pjesmama i plesovima te tradicijskim instrumentima pojedinog područja. Dobra plesačka tehnika, izražajno pjevanje i virtuozno sviranje karakteristika su ovog ansambla koji će gladatelju pružiti potpuno zadovljstvo. Dvosatni program sastavljen je od folklora svih četiriju folklornih regija (Panonske, Alpske, Dinarske i Jadranske) koje postoje u Hrvatskoj. Životopisne originalne nošnje čine program još atraktivnijim.

Vrlo uspješan plesni i umjetnički direktor dr. Enrih Merdić i glazbeni voditelj Tomislav Klasan omogućuju da njihove umjetničke i pedagoške savjete i ideje slijedi oko 70 članova pjevača - plesača i glazbenika okupljenih u reprezentativni ansambl "Slavonske kraljice" i oko 300 aktivnih članova u ostalim sekcijama društva (tamburaški orkestar, dječije folklorne sekcije i muška pjevačka grupa). Posebna pozornost daje se solistiškim tradicijskim instrumentima kao što su gajde, dvojnice, samica, sopele i lijerica. Dosada smo nastupali na mnogim pozornicama u Hrvatskoj i sudjelovali na mnogim festivalima diljem Europe i Svijeta, kao što su Belgija, Bugarska, Francuska, Finska, Njemačka, Mađarska, Makedonija, Italija, Nizozemska, Španjolska, Portugal, Grčka, Meksiko, Egipat, Kina, Indonezija,USA, Češka, Slovačka...

Član smo CIOFF-a.

Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Arts Traditionnels

©Kud Tena Đakovo | 1985. - 2018.